Tel.: 33 841 08 51
e-mail: sekretariat@zolzator.pl
czcionka: A- A A+
kontrast:
ZAKŁAD OPIEKUŃCZO - LECZNICZY
IM. HANNY CHRZANOWSKIEJ W ZATORZE

Przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia

W Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym, jak co roku, przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia zaczynamy po wakacjach, a czasami jest to już koniec sierpnia. Pani terapeutka tworzy plan, według którego każdy z pacjentów może spełniać się pod kątem terapeutycznym, ale najważniejszą rzeczą jest przyjemność jaką każdemu z pacjentów daje wykonywanie różnych, nawet najdrobniejszych czynności w wykonywanym zadaniu. Jako terapeuta pracujący na co dzień w ZOL-u często działam spontanicznie, ale według planu, który wcześniej staram się przeanalizować i dla każdego z pacjentów znaleźć zadanie, w które będzie mógł w pełni się zaangażować i z radością je podejmie, mimo własnej niepełnosprawności, czy ograniczenia psychoruchowego.

W tym roku razem z uczestnikami terapii zajęciowej ZOL wykonywaliśmy czapeczki – ozdoby na choinkę z włóczki. Czapeczki cieszyły się dużą popularnością wśród pacjentów, którzy w sposób niepojęty zaangażowali się w ich wykonywanie. Nawet osoby mające niedowład połowiczy chętnie podjęły się zadania. Codzienne zajęcia przez prawie trzy miesiące przyniosły tak wspaniałe efekty, że większość ozdób zaprezentowaliśmy na wystawie 4 grudnia 2017 r. Wśród prac bożonarodzeniowych były także wypalane drewniane ozdoby choinkowe, które wykonywał dodatkowo pan Władysław Kamiński na zajęciach indywidualnych w pracowni terapii ZOL.

Bardzo dziękuję wszystkim uczestnikom terapii zajęciowej ZOL, życząc sobie i każdemu z osobna wielu sukcesów, radości z małych, a zarazem tak wielkich osiągnięć oraz dużo, dużo zdrowia na każdy dzień nadchodzącego 2018 roku.

 

Anna Żydek – terapeuta zajęciowy 

Ośrodek Caritas w Zatorze, ul. Jana Pawła II nr 1, 32-640 Zator, telefon 33 841 08 51
Mapa serwisu
Do góry