2019-06-25

BOCCIA Zator 2019

25 czerwca nasz Dom we współpracy z Zespołem Szkół Ogólnokształcących w Zatorze oraz Regionalnym Ośrodkiem Kultury w Zatorze, zorganizował już po raz piąty rozgrywki w paraolimpijskiej dyscyplinie BOCCIA. Otwarcia tegorocznych rozgrywek, które odbywały się na terenie szkoły dokonali; dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Zatorze – pani Renata Pękala oraz dyrektor naszego Domu – ks. Krzysztof Wieczorek.

Tym razem w rozgrywkach BOCCI organizowanych przez DPS w Zatorze wzięli udział przedstawiciele – zawodnicy z 14-tu placówek tj. Domów Pomocy Społecznej; z Bobrka, Bulowic, Harbutowic, Izdebnika ,Ojcowa, Płazy, Wadowic (z ul. Parkowej, Pułaskiego i Lwowskiej), Zebrzydowic, Zatora oraz ze Środowiskowych Domów Samopomocy z Andrychowa i Wadowic, a także drużyna z Warsztatów Terapii Zajęciowej w Spytkowicach.

Naszą zatorską drużynę i tym  razem wspaniale reprezentowały panie: Maria, Kornelia, Aniela i Jola, które pod okiem trenerki – pani Basi – dzielnie rozgrywały poszczególne mecze.

Mistrzem rozgrywek BOCCIA 2019 w Zatorze zostali zawodnicy z Warsztatów Terapii Zajęciowej w Spytkowicach. Wicemistrzami tym razem zawodnicy z DPS-u w Płazie, a równorzędne trzecie miejsce drużyny z wadowickiego DPS-u przy ul. Parkowej oraz z DPS-u w Harbutowicach.

Dla wszystkich zawodników biorących udział w tegorocznych rozgrywkach BOCCI oraz dla ich trenerów należą się słowa uznania za wytrwałość, aktywne zaangażowanie i dobre przygotowanie do zawodów. Wspaniale, że i tym razem mogliśmy poprzez sportowe aktywności integrować się i owocnie spędzić czas.

Strefa kibica i w tym roku nie zawiodła. Kibice fantastycznie motywowali zawodników do walki i ubogacali atmosferę sportowego wydarzenia.

Strefa kulinarna – także wspaniale zorganizowana – zaoferowała przybyłym zawodnikom i gościom pyszny poczęstunek.

Szczególne podziękowania należą się także uczniom-wolontariuszom z zatorskiego gimnazjum, którzy wraz ze swoimi szkolnymi opiekunkami – paniami Moniką i Martą – i w tym roku wsparli nas podczas rozgrywek BOCCIA.

Kasia Wiśniewska