2017-10-24

Otwarcie autorskiej wystawy fotografii

24 październik 2017 roku to bardzo ważna data dla mieszkańca naszego Domu – pana Bogusia Kuźmy, Tego dnia bowiem odbył się wernisaż jego fotografii, na który autor zaprosił wszystkich mieszkańców i pracowników naszego Ośrodka – nawiasem mówiąc, bardzo licznie przybyłych.

Boguś – bo tak wszyscy tutaj się do Niego zwracają – od dwóch lat uczestniczy bardzo aktywnie w zajęciach fotograficznych prowadzonych w ramach terapii zajęciowej. Fotografuje niemal wszystko, ale ulubionym tematem jego fotografii jest przyroda – zarówno fauna jak i flora – ponieważ pokrywa się to z jego zainteresowaniami. Nie przypadkowo więc tytuł Jego wystawy brzmi: „Kolorowy świat roślin w obiektywie Bogusia”. Trzeba tutaj dodać, że wszystkie fotografie wybrane na wystawę prezentują roślinność naszego ogrodu, w co niektórzy oglądający wręcz nie chcieli uwierzyć. Na tym właśnie polega magia fotografii, że „pokazuje ona zwykłe rzeczy… w niezwykły sposób”. Oczywiście do tego jeszcze, koniecznie potrzebny jest ktoś taki jak Boguś:) O wystawianych fotografiach nie będzie ani słowa więcej… one bowiem mówią same za siebie, a można je zobaczyć w poniższej galerii.

.Natomiast, jeśli chodzi o przebieg uroczystości otwarcia wystawy autorskiej, to jak na każdym wernisażu, nie zabrakło; powitań, podziękowań, kilku słów o autorze i od autora, a następnie kwiatów, wzruszeń, braw, gratulacji… bardzo, ale to bardzo zasłużonych, rozmów z autorem oraz szampana i słodkiego poczęstunku.

A na zakończenie tej relacji nie może oczywiście zabraknąć słów uznania i życzeń dla autora pierwszej wystawy fotografii w historii naszego Ośrodka.

Bogusiu… gratulujemy sukcesu i życzymy Ci przepięknych kadrów oraz wspaniałego światła na Twoich fotografiach. Trwaj w tym co robisz… dobrze robisz!

.


 


 

 

 

 

Category: