2015-09-06

Oficjalne otwarcie wystawy „Czuję, działam, jestem”,

Za nami długo wyczekiwany dzień. Czwartego września 2015 r. w Regionalnym Ośrodku Kultury w Zatorze odbyło się oficjalne otwarcie wystawy prac Mieszkańców Domów Pomocy Społecznej z powiatu wadowickiego, oświęcimskiego i chrzanowskiego. Byliśmy organizatorem wystawy, dlatego w sposób szczególny przeżywaliśmy ten dzień, by wszystko udało się tak, jak zaplanowaliśmy.
Bardzo nam było miło, że zawitali do nas zaproszeni Gości, dzięki czemu mogliśmy wspólnie wziąć udział w tej, jakże ważnej dla wszystkich imprezie. Miała ona na celu nie tylko integracje podopiecznych i opiekunów z poszczególnych placówek, ale przede wszystkim prezentację efektów umiejętności i zdolności plastycznych oraz manualnych osób starszych i niepełnosprawnych intelektualnie, które pod opieką terapeutów, tworzą wspaniałe prace. Mamy okazję podziwiać je w „Galerii Szklanej” Regionalnego Ośrodka Kultury w Zatorze w terminie od 4 do 21 września 2015 r.
Dzień ten był niezwykły także z tego powodu, iż otwarciu wystawy towarzyszył występ grupy teatralnej Poszukiwacze Szczęścia, która działa przy naszym Domu od ponad 10 lat. Mimo wieloletniego doświadczenia aktorskiego, każdy występ, zwłaszcza w związku z tak ważnym wydarzeniem, jak otwarcie wystawy, budzi wiele emocji. Ale nasi aktorzy z pełnym oddaniem i pasją nie dali się ponieść stresowi scenicznemu i świetnie odegrali swoje role. Spektakl, który wystawiali nosił tytuł „Jest taki kwiat”. Opowiadał o pięknej, ale złej i samolubnej księżniczce, która dzięki najpiękniejszemu kwiatowi na świecie, wierze oraz dobru innych ludzi, uświadamia sobie, że tak naprawdę, aby być szczęśliwym nie potrzeba wiele. To właśnie dobro i serdeczność kierowane w stronę innych sprawiają, że czujemy się spełnionymi, szczęśliwymi ludźmi.

Bardzo dziękujemy Redaktorom portalu Kulturalny Powiat za przygotowanie obszernej relacji z imprezy i zachęcamy do jej oglądania. (zobacz relację)

Podziękowania kierujemy także w stronę wszystkich Mieszkańców i Opiekunów Domów Pomocy Społecznej, którzy zechcieli wziąć udział w organizowanej przez nas wystawie.

Zobacz także pełną relację filmową ze spektaklu


 


 

Category: