Betlejemskie Światło Pokoju… ponownie u nas zaświeciło

Dzisiaj mija dokładnie rok, kiedy to Betlejemskie Światło Pokoju zabłysło po raz pierwszy w naszym ośrodku, przyniesione przez harcerzy wadowickiego hufca ZHP do naszej kaplicy w ostatnim dniu adwentu (zobacz relację). W ubiegłym roku było to „Światło, które łączy”, a hasło tegorocznej, 29-tej już sztafety Betlejemskiego Światła Pokoju brzmi: „Światło, które daje moc”, przez co nawiązuje do słów świętego Jana Pawła II wypowiedzianych na krakowskich Błoniach przed czterdziestu laty:

„Musicie być mocni, drodzy bracia i siostry, mocą tej wiary, nadziei i miłości świadomej, dojrzałej, odpowiedzialnej, która pomaga nam podejmować ów wielki dialog z człowiekiem i światem na naszym etapie dziejów – dialog z człowiekiem i światem, zakorzeniony w dialogu z Bogiem samym: z Ojcem przez Syna w Duchu Świętym – dialog zbawienia”.

Podobnie i w tym roku w wigilijny poranek przybyli do naszej kaplicy zatorscy harcerze i zuchy z 8 GZ Tęczowe Karpiki, 12 DH Fatamorgana oraz 10 DSTH Geronimo, przynosząc Światło z Betlejem… tym razem dające moc. Moc, której tak bardzo potrzeba, również mieszkańcom, pacjentom oraz personelowi naszego ośrodka. Fakt ten został przez nas „odnotowany” na tzw. „Mapie Światła” (zobacz) poprzez dodanie na niej kolejnego miejsca przekazania o nazwie: Kaplica Ośrodka Caritas w Zatorze.

Ze szczegółami tej corocznej akcji skautów z całej Europy, w tym także harcerek i harcerzy Związku Harcerstwa Polskiego, warto się zapoznać na stronie: „Betlejemskie Światło Pokoju 2019”

Drodzy Harcerze – jesteśmy Wam bardzo wdzięczni, że i w tym roku nie zapomnieliście o nas!

emem