Betlejemskie Światło Pokoju… zabłysło w naszym Ośrodku

Historia zaczyna się w Betlejem, gdzie ponad dwa tysiące lat temu narodził się Jezus Chrystus. Tam, w Grocie Narodzenia Pańskiego płonie wieczny ogień. To właśnie od niego co roku, w czasie adwentu, odpala się jedną malutką świeczkę, której płomień niesiony przez skautów w wielkiej sztafecie przez kraje i kontynenty – obiega świat. Takim darem skauci z całej Europy, a wśród nich harcerki i harcerze Związku Harcerstwa Polskiego, pragną podzielić się ze wszystkimi. Niosąc lampiony ze Światłem do parafii, szkół, szpitali i domów pomocy społecznej, do ludzi samotnych, odrzuconych i kochanych wciąż za mało – dzielą się z nimi radosną nowiną i krzewią największe uniwersalne wartości braterstwa i pokoju. Taka jest idea tej, trwającej już 32 lata, akcji.

Dzisiaj, w ostatnim dniu adwentu – Betlejemskie Światło Pokoju dotarło także do naszego ośrodka. Podczas trwania porannej Mszy Świętej odwiedzili nas harcerze z drużyny DSTH „Geronimo” Hufiec Wadowice, przekazując nam lampion z tym symbolicznym Światłem, które jest jak światło nocy Bożego Narodzenia. Obdarowuje pokojem i przenika do Serca. Dziękujemy im za to, że znów pamiętali o nas!

emem