2023-05-18

Igrzyska Wiosenne w Zakrzowie

18.05.2023 r. uczestniczyliśmy w I Igrzyskach Wiosennych dla osób z niepełnosprawnością w OWR im. Jana Pawła II Caritas Archidiecezji Krakowskiej  w Zakrzowie. Zanim zapłonął olimpijski znicz udaliśmy się na Mszę Świętą, odśpiewaliśmy ulubioną pieśń Ojca Świętego (Barkę) – nie mogło być inaczej, przecież dziś przypada rocznica urodzin Jana Pawła II. Pozytywnie nastawieni mogliśmy przystąpić do walki! W zaciętej rywalizacji udział wzięli przedstawiciele: WTZ Stróże, WTZ Zembrzyce, WTZ Odrowąż Podhalański, WTZ Spytkowice, DPS Zator oraz ŚDS przy ul. Pasteura w Krakowie. Konkurencje przysporzyły drużynom wiele trudu, ale i śmiechu. Drużyny musiały się zmierzyć w niecodziennych zadaniach, min. dojenie krowy, czy rzut kaloszem do taczek. Dobrze, że byli z nami też kibice, którzy dwoili się i troili, by zagrzewać do walki .W końcu wyłoniono zwycięzców, zarówno spośród zawodników jak i kibiców. Wszyscy otrzymali medale i nagrody.

Dzisiejszy dzień zostanie na długo w naszej pamięci. Wspaniała atmosfera, która sprzyjała wspólnej zabawie i przede wszystkim obalaniu stereotypów i pokonywaniu własnych słabości, pokazała, że należy walczyć do końca…

Dziękujemy!!!

Agnieszka Neczek