2020-11-27

Sztuka nie zna granic

We wrześniu tego roku, mieszkaniec naszego Domu, Pan Leszek Syguła wziął udział w plenerze malarskim pod nazwą „SZTUKA NIE ZNA GRANIC”.  Temat konkursu brzmiał: „Na jesiennym szlaku ze św. Janem Pawłem II”. Organizatorem pleneru było Stowarzyszenie na rzecz Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie ,,Wspólna Sprawa” z siedzibą w Izdebniku. Cel przedsięwzięcia to aktywizacja społeczna oraz artystyczna osób starszych i niepełnosprawnych, jak  również przeciwdziałanie napiętnowaniu i dyskryminacji osób chorych psychicznie, niepełnosprawnych intelektualnie, czy w podeszłym wieku. Konkurs w tym roku z powodu sytuacji epidemiologicznej miał inny sposób realizacji, ale bardzo się cieszymy, że mogliśmy  nim wziąć udział i Pan Leszek miał sposobność reprezentować nasz Dom. Praca Pana Leszka została wyróżniona. Gratulujemy mu z całego serca i dziękujemy organizatorom za zaproszenie.

Agnieszka Neczek