2019-09-05

Dożynkowe Spotkanie Integracyjne w Zebrzydowicach

W dniu 05.09.2019 r. wzięliśmy udział w VIII Dożynkowym Spotkaniu Integracyjnym w Zebrzydowicach. W spotkaniu uczestniczyły osoby niepełnosprawne z 31 ośrodków z czterech województw.

Uroczystość rozpoczęła Msza Święta, po której korowodem przeszliśmy do Konwentu Ojców Bonifratrów. Tutaj nastąpiło uroczyste przywitanie gości i otwarcie imprezy. A później biesiadowaliśmy:) Była okazja do śpiewów i tańca. Nie brakowało również smacznego jedzonka. Na szczególną uwagę zasługiwał poczęstunek Koła Łowieckiego „Jarząbek”, którego członkowie uraczyli nas pysznymi potrawami z dzika. Dla wielu z nas była to pierwsza okazja spróbowania takich specjałów. Mogliśmy też zanurzyć się nieco w przeszłość i odwiedzić zbójników. Niektórzy nawet z radością dali zakuć się w dyby. Na szczęście, ostateczne, wyszliśmy cało z tego spotkania. Mieliśmy również możliwość obserwować wyrób i pieczenie podpłomyków. Cieplutkie smakowały wyśmienicie. Na zakończenie naszego pobytu obejrzeliśmy film dokumentalny „Etiuda Zebrzydowska”. W filmie wzięli udział pracownicy i mieszkańcy DPS, uczestnicy WTZ oraz znani aktorzy. Etiuda miała być próbą budowania mostów pomiędzy ludźmi chorymi i zdrowymi. Udało się to doskonale.

Po dniu pełnym wrażeń wróciliśmy do domu zmęczeni, ale też niesamowicie szczęśliwi. Z radością opowiadaliśmy o wspaniałych przeżyciach, które były naszym udziałem.

Jolanta Wądrzyk